Jaki czytnik do karty kierowcy?

ODCZYT KARTY KIEROWCY

PAMIĘTAJ Karty kierowców odczytuj nie później niż co 28 dni. Przechowuj dane do kontroli. Nieprzestrzeganie terminów odczytu kosztuje 500zł, a utrata danych 300zł za każdy dzień.

Jeżeli posiadasz samochody z tachografami cyfrowymi nie ominie cię również obowiązek odczytu tachografów cyfrowych co 90 dni. W takim przypadku najlepiej zakupić czytnik do kart kierowców i tachografów cyfrowych w jednym urządzeniu, w poradniku "Jaki czytnik do tachografu cyfrowego?” zostały opisane wskazówki, które pozwolą dobrać najodpowiedniejsze rozwiązanie wielofunkcyjne.

Obecnie wydawane są karty kierowców drugiej generacji wersja druga G2v2, które są przystosowane do współpracy z wszystkimi tachografami, w tym z tachografami smart 4.1. Karta kierowcy G2v2 posiada dwie struktury, łącznie o pojemności około 121KB, obie posiadają znacznik daty ostatniego odczytu. Kompletny odczyt wymaga pobrania obu struktur. Starsze czytniki odczytują tylko pierwszą strukturę około 27KB, przez to nadają się do odczytu tylko starych kart kierowców, aby odczytać całość karty G2v2 czytniki muszą być zaktualizowane o ile dedykowana aktualizacja została przygotowana.

 

CZYTNIK DO KART KIEROWCÓW

Z powodzeniem do odczytów kart kierowców można zastosować dowolny niedrogi czytnik kart mikroprocesorowych USB np. Omnikey 3121, aby czytnik odczytał kartę niezbędne jest dodatkowe oprogramowania np. tachospeed, tachomatt yellow (program sprzedawany z czytnikiem uTrust 2700 zastąpił Cloud 2700 i SCR3310). Koszt oprogramowania może być znaczny ze względu na wiele funkcji, które w zależności od potrzeb mogą okazać się nieprzydatne. Czytnik USB wraz z programem odczytuje karty kierowców w niespełna minutę, a dane są zapisywane w pliku DDD bezpośrednio na dysku komputera.

Jeżeli nie chcesz kupować rozbudowanych i drogich programów najlepszym rozwiązaniem jest zakup czytnika z programem TachoBit lub aplikacji TachoBit na smartfona.

Gdy musisz sczytać kartę kierowcę, który nie zjeżdża do bazy co 28 dni możesz wyposażyć go w czytnik kart kierowców z programem lub aplikacją TachoBit. Ograniczeniem stosowania czytnika jest konieczność posiadania przez kierowcę komputera lub smartfona ze złączem USB OTG.

Wersja na PC z systemem Windows składa się z czytnika uTrsut 2700 oraz programu TachoBit odpowiedzialnego za proces odczytu, zapisu danych i ich prezentację na ekranie, może również automatycznie wysyłać odczytane pliki drogą e-mail lub na serwer FTP. Czytnik z programem bardzo łatwo przenieść na inny komputer wystarczy zainstalować i podłączyć do komputera. Rozwiązanie może również pracować bezobsługowo jako terminal, po uruchomieniu program może działać w tle, a po włożeniu karty do czytnika wykona automatycznie operację odczytu, archiwizacji i wysyłania e-mail.

Wersja na telefon z systemem Android składa się z czytnika Identiv SCR3500 C oraz aplikacji TachoBit. Ograniczeniem stosowania jest posiadanie smartfona/tabletu z systemem Android ze złączem USB z OTG. Czytnik podpina się do smartfona, aplikacja natychmiast rozpoczyna pobieranie po umieszczeniu karty w czytniku, po zakończeniu odczytu plik można wysłać mailem lub komunikatorem dostępnym w telefonie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl